logo

Järvamaa Pärandi sihtkapital toetab sellel aastal koduloo uurimist ja tegemisi tammsaare mail

Stipendiumi saab kauaaegne kodukoha pärandi väärtustaja ja külaajaloo raamatute autor Vello Kallandi ning A.H.Tammsaare muuseum Vargamäel mitmete põnevate ettevõtmiste teostamiseks.

Vello Kallandi on maakonnas tuntud kodu-uurija kes on kaante vahele pannud ligi paarkümmend ajaloolist ülevaadet nii kodukoha küladest kui nendega seotud isikutest. Üle-eelmisel aastal välja antud raamat „Karinu 500“ tunnistati nii Eesti Genealoogia Seltsi kui Eesti Kodu-uurimise Seltsi aasta parimaks väljaandeks. Eelmisel aastal esitleti ajalooraamatut „Järva-Jaani Kangru Püha Georgiuse kirik ja kool“. Lähima aja plaan on täiendada Jürimardi talu ajalugu puudutavat käsikirja, nii teksti kui fotodega, ning anda see välja ka raamatuna.

SA A.H.Tammsaare muuseum Vargamäel pakub külastajatele igal aastal väga eriilmelisi näitusi ja tegevusi nii vanemast kui kaasajast. Võimalus on osa saada erinevatest kaasahaaravatest programmidest kui ka temaatilistest ekskursioonidest. Märtsis avati aastanäitus „Täissöönul pole isu ja nälginul pole toitu“. Näitus räägib toidust kirjaniku teostes tuues esile Tammsaare tegelaste tunded ja sündmused, kus toidul on oma roll. 23.aprillil kohtuvad muuseumis kirjandus, toit ja tervis. Meeleolukast kogu pere programmist on oodatud osa saama kõik. Külla tuleb ka Eesti Tervishoiumuuseum töötoaga „Seedimise keemia“. Aastanäituse raames on plaanis veel Järvamaa toidu tutvustamine, hapukapsa valmistamise töötuba ja teisi põnevaid ettevõtmisi. Suvisemasse aega jääb A.H.Tammsaare vanemate kodupaiga uurimine ja ringreis.

Järvamaa Kogukonnafondi juhataja Valev Väljaotsa sõnul on stipendiumide suurus 250 eurot, mis ei ole küll palju, kuid näitab annetajate head tahet anda omapoolne panus Järvamaa pärandi, sellega seotud tegevuste ning aja- ja mõtteloo talletamisse ja hoidmisse.

Täname sihtkapitali toetajaid: Tiit Kanne, Tarmo Thomson, Rainer Eidemiller, Eha Pehk, Ülle Müller, Asta Väljaots, Valev Väljaots.

 

Projekti rahastab regionaalministri valitsemisala ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital